Priaznivci cyklistiky sa pred zimou zamýšľajú, ako trénovať aj počas zimných mesiacov. Takmer pol roka bez tréningov by znamenalo stratu kondície. Dlhé pauzy v športovaní sú rizikom aj v tom ohľade, že môžete stratiť motiváciu a zleniviete. Nevyjsť z cviku a dožičiť si poriadny cyklistický tréning vám umožnia cyklotrenažéry alebo stacionárne bicykle. Oba stroje sú cenovo dostupné a iste pre ne nájdete v obývačke miesto. Čaká vás však rozhodovanie, či je lepší cyklotrenažér, alebo vám bude stačiť stacionárny bicykel.
Rozdiely medzi cyklotrenažérom a stacionárnym bicyklom
V prvom rade musíme zmieniť fakt, že oba stroje cyklotrenažér i stacionárny bicykel sú skvelé pre spaľovanie a udržiavanie kondície. Hlavný rozdiel medzi týmito strojmi tkvie v tom, že trénujete v odlišnej polohe. Jazda na cyklotrenažéri sa viac podobá jazde na bicykli v exteriéri. Pri trénovaní je vaše telo v pozícii ako na klasickom bicykli t.j. v predklone. Cyklotrenažér by mali uprednostniť tí z vás, ktorí berú cyklistku vážne a potrebujú počas tréningov dosiahnuť maximálny výkon. Na stacionárnom bicykli sedíte vo vzpriamenej polohe, na bicykel sa lepšie nasadá a je tým pádom vhodný aj pre seniorov alebo ľudí v rekonvalescencii.
S cyklotrenažérom dosiahnete progres
Dokonalá simulácia jazdy v exteriéri pomocou cyklotrenažéra znamená, že dosiahnete aj počas zimy progres. Nestratíte kondíciu a budete pripravení na prvé jarné preteky. Ihneď po šliapnutí do pedálov sa dá do pohybu zotrvačník, ku ktorému sú pedále pripevnené. Ak budete chcieť jazdu ukončiť, musíte pomaly spomaľovať. Takýto tréning je oveľa efektívnejší a núti vás šliapať po celý čas. Cyklotrenažéry umožňujú trénovanie v stojme. Tento fakt je ďalším plusom, ktorý pomáha zmaximalizovať výkon a zvýšiť rýchlosť. Samozrejme, že všetky tieto výhody niečo stoja, a preto sa pripravte na oveľa vyššiu cenu ako je cena stacionárneho bicykla.
Stacionárny bicykel pre kardio tréning
Stacionárne bicykle sú určené skôr pre ľudí, ktorí si potrebujú zahriať svaly alebo realizovať príjemný kardio tréning. Takýto bicykel využije celá rodina, obľúbia si ho starí rodičia i deti. Vďaka stacionárnemu bicyklu sa udržíte v kondícii a dokonca schudnete. Poteší vás tiež cena bicykla, ktorá sa u jednoduchších bicykloch pohybuje okolo 200 €. Stacionárne bicykle i cyklotrenažéry v rôznej cenovej hladine si môžete zakúpiť na stránkach e-shopu inSPORTline. Nech už si vyberiete na domáce využitie cyklotrenažér alebo stacionárny bicykel, zaručene neoľutujete. Pre príjemný kardio tréning sú oba stroje ako stvorené.